- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Otwarcie „Małej Obwodnicy Kępna”

  • zdjęcie: www.kepno.com.pl
    zdjęcie: www.kepno.com.pl
Poprzez symboliczne podniesienie szlabanu kolejowego na ulicy Przemysłowej odbyło się uroczyste otwarcie „Małej Obwodnicy Kępna”. Po sześciu miesiącach oddano do użytku przebudowany odcinek ulicy Przemysłowej i Grabowskiej zlokalizowany pomiędzy drogą krajową nr 11 i nr 8

W symbolicznym „pierwszym” przejeździe po nowej drodze udział wzięli Zarząd Powiatu ze Starostą Kępińskim Włodzimierzem Mazurkiewiczem na czele, Przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Przybylski oraz partnerzy inwestycji przedsiębiorcy percypujący w kosztach ZPUH Rembet Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Transportowo, Towarowo – Osobowe EURO – TRANS Zbigniew Jabłoński, Aluplastika Sp. z o.o oraz Burmistrz Miasta i Gminy Kępno i Przedstawiciel PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Ostrowie Wielkopolskim.

Starosta w trakcie uroczystości mówił o etapach realizacji inwestycji Jestem dumny z końcowego efektu inwestycji, która jest swoistym prezentem na święta. To nie była łatwa inwestycja. Szczególnie ze względu na umiejscowienie drogi i znajdujące się tam zakłady przemysłowe a przede wszystkim szkoły co wpłynęło na skupienie się w szczególny sposób nad bezpieczeństwem w okresie modernizacji. Należy przypomnieć, iż realizacja przedsięwzięcia możliwa była dzięki pozyskaniu przez powiat kępiński dofinansowania w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. W październiku 2011 r. złożony został wniosek do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Ostateczna lista rankingowa wniosków wyłonionych do dofinansowania, została opublikowana 30.11.2011 r. Powiat znalazł się na pierwszym miejscu listy, wyprzedzając takie powiaty jak: poznański, koniński czy ostrzeszowski. Pod koniec kwietnia 2012 r. podpisano umowę o dofinansowanie i rozpoczęły się procedury przetargowe. Na początku lipca powiat kępiński dokonał przekazania placu budowy wykonawcy wyłonionemu w przetargu nieograniczonym. Równocześnie trwały rozmowy powiatu z PKP, które zakończyły się podpisaniem w sierpniu porozumienia dotyczącego modernizacji przejazdu kolejowego, znajdującego się na tej drodze. Są to grunty będące własnością PKP rozpoczęcie prac wymagało uzyskania zgody Wojewody Wielkopolskiego z uwagi, że są to tereny zamknięte. Inwestycja realizowana była na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Powiatem Kępińskim a PKP po stronie powiatu zakres rzeczowy obejmował przebudowę warstw konstrukcyjnych drogi i nawierzchni, budowę zjazdów, budowę chodników oraz wymianę płyt betonowych drogowych, natomiast po stronie PKP była przebudowa całej infrastruktury kolejowej podziemnej wraz częściową likwidacją torów kolejowych. Całkowita wartość inwestycji opiewa na kwotę 2.534.899,00 zł, z czego 760.470,00 zł (30 %) pochodzi ze środków z tzw. schetynówki. Pozostałą część, tj. 1.774.429,00 zł (70%) stanowi wkład własny powiatu kępińskiego, w którym partycypują partnerzy tj.: ZPUH Rembet, Przedsiębiorstwo EURO – TRANS, Aluplastika.

Źródło: www.kepno.com.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama