Partnerstwo w sprawie „Węzła Bralin” - Kępno - Kepnianie.pl
- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Partnerstwo w sprawie „Węzła Bralin”

  • www.powiatkepno.pl
    www.powiatkepno.pl
  • www.powiatkepno.pl
    www.powiatkepno.pl
W środę 2 października 2013 r. zostało podpisane porozumienie intencyjne pomiędzy Powiatem Kępińskim a Gminą Bralin.

W porozumieniu tym strony zadeklarowały wspólną realizację zadania p.n.: „Dostosowanie układu komunikacyjnego dróg w Powiecie Kępińskim do nowych połączeń regionalnych i ponadregionalnych w związku z budową dróg ekspresowych S-8 i S-11”, które planuje się zrealizować w ramach Działania 2.2 – Poprawa dostępności do regionalnego i ponadregionalnego układu drogowego (drogi wojewódzkie w miastach na prawach powiatu, powiatowe i gminne) Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Gmina Bralin zadeklarowała się do zabezpieczenia środków finansowych w budżecie w latach 2013-2014 w łącznej wysokości 170.000,00 zł brutto, z czego kwotę 70.000,00 zł na współrealizacje przedsięwzięcia ma przeznaczyć w roku 2013 oraz kwotę 100.000,00 zł w roku 2014. Pozostałe koszty inwestycji poniesione zostaną ze środków Powiatu Kępińskiego oraz z pozyskanego dofinansowania.
Należy wspomnieć, że przedmiotowy projekt jest wynikiem budowy przez GDDKiA drogi ekspresowej S-8 Syców – Kępno – Sieradz – A1 (Łódź), odcinek I Syców – Kępno i przewiduje połączenie drogi powiatowej z drogami wyższego rzędu. W ramach inwestycji dotyczącej budowy drogi ekspresowej S-8 Syców – Kępno – Sieradz – A1 (Łódź), odcinek I Syców – Kępno wykonany zostanie szereg prac, które nie przewidują jednak połączenia budowanej drogi ekspresowej S-8 z siecią dróg regionalnych i ponadregionalnych.
W Powiecie Kępińskim, na drodze ekspresowej nr 8 zaprojektowano węzeł, tzw. węzeł Bralin. Umożliwi on wjazd mieszkańcom powiatu na drogę S-8 pod warunkiem, że Powiat Kępiński dokona przebudowy drogi powiatowej 5601 P, co też zostało zaplanowane w ramach przedmiotowego projektu.
www.powiatkepno.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama