Perzów: Po pomoc do prezydenta - Kępno - Kepnianie.pl
- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Perzów: Po pomoc do prezydenta

Przedstawiciele 14 gmin z całej Polski, w tym Wójt Gminy Perzów Bożena Henczyca spotkali się 4 lutego 2014 roku w Pałacu Prezydenckim z ministrem Olgierdem Dziekońskim – Sekretarzem Stanu w Kancelarii Prezydenta RP w sprawie dróg krajowych przekazanych gminom po wybudowaniu dróg ekspresowych

Zgodnie z obowiązującą ustawą, po wybudowaniu dróg ekspresowych, dotychczasowe drogi krajowe są przekazywane gminom. Dzieje się tak w całym kraju. Również gminy: Perzów, Bralin i Kępno zostały zmuszone do przejęcia odcinków dotychczasowej drogi krajowej nr 8. Nowelizacja ustawy zmieniająca tę absurdalną sytuację, choć została przegłosowana przez Sejm i Senat, to została skierowana do Trybunału Konstytucyjnego przez Prezydenta RP. - Jak zapewnił minister Olgierd Dziekoński, prezydencki wniosek zostanie wycofany z Trybunału Konstytucyjnego, a Kancelaria Prezydenta RP przygotuje nowy projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych – powiedziała Wójt Gminy Perzów – Bożena Henczyca.

Podczas wtorkowego spotkania, wszyscy reprezentanci gmin przedstawili tragizm sytuacji, która się wywiązała w związku z ustawą zobowiązującą samorządy do przejęcia dawnych dróg krajowych po wybudowaniu na ich terenie równorzędnych dróg ekspresowych. Jak zapewnił minister, projekt nowej ustawy jest już gotowy. Został on przedstawiony włodarzom gmin. Z kolei samorządowcy zasugerowali ministrowi ewentualne poprawki w projekcie nowej ustawy. Teraz czeka go procedura legislacyjna. – Wierzymy, że wizyta w Pałacu Prezydenckim przyniesie wymierne efekty i problem niechcianych dróg zostanie rozwiązany po wielu latach samorządowych bojów – powiedziała B. Henczyca.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama