Pierwszy tak wielki projekt kulturalny w regionie! - Kępno - Kepnianie.pl
- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Pierwszy tak wielki projekt kulturalny w regionie!

81 750,00zł taka kwota dofinansowania z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich zostanie przeznaczona na innowacyjny projekt łączący cztery ośrodki kultury z czterech różnych sąsiedzkich powiatów. Realizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie ARTwarium, partnerami projektu: Wieruszowski Dom Kultury, Wieluński Dom Kultury, Ostrzeszowskie Centrum Kultury oraz Gmina Bralin

Projekt "ART-laboratorium, czyli przestrzeń dla młodych" to realizacja serii kompleksowych warsztatów artystyczno - filmowych: aktorskich, operatorskich, fotograficznych, charakteryzacji, reżyserii oraz finalizujący owe przedsięwzięcie Przegląd Filmów Krótkometrażowych - Youth 4 Film. Pierwsza tegoroczna gala będzie miała miejsce jesienią br. w Kinie Słońce w Wieruszowie. Otwarte zostaną mini pracownie w każdym z ośrodków w ramach których realizowane będą produkcje. Zorganizowane będzie samochodowe kino objazdowe dla mieszkańców poszczególnych miejscowości. W całość zadania włączeni będą aktorzy polskiej sceny filmowej którzy będą aktywnie uczestniczyć w poszczególnych etapach zadania.

Całość tego niecodziennego przedsięwzięcia to kwota przeszło 94 000,00 zł. Ideą zadania było połączenie mieszkańców czterech ośrodków kultury znajdujących się na styku dwóch województw. W różnorodnych zajęciach weźmie udział grupa młodych ludzi, ale także pośrednio seniorów i to właśnie z myślą o nich i o tym, aby stworzyć im stały i prawdziwy „własny kąt”, powstał projekt utworzenia zsieciowanego centrum kulturalnego – miejsca, gdzie mogłaby twórczo pracować, a także prezentować swoje osiągnięcia młodzieżowe grupy artystyczne. "Praca nad taki projektem to długi czas mozolnej pracy koncepcyjnej, cieszę się, że warto było podjąć takie wyzwanie. Ogromne podziękowania należą się partnerom projektu: Elżbiecie Kalińskiej - Dyrektorowi Wieluńskiego Domu Kultury, Arturowi Derewieckiemu - Dyrektorowi Ostrzeszowskiego Centrum Kultury, Romanowi Wojtysiakowi - Wójtowi Gminy Bralin, całemu zarządowi Stowarzyszenia ARTwarium za aktywne włączenie się jako równorzędne podmioty w zadanie. Takie innowacyjne projekty sieciowania udowadniają, że każde kreowane projektowo miejsca są miejscami żywymi, że możemy je wspólnie współtworzyć pomimo różnych granic administracyjnych. ART-laboratorium to nie tylko płaszczyzna stricte kulturalna, ale także społeczna stojąca na zupełnie wyższym stopniu trudności i wymagająca dużego zaangażowania od każdego z partnerów. Ja osobiście czekam właśnie na takie indywidualne zakotwiczenie uczestników projektu, mówiąc nie tylko o kontekście artystycznym ale także osobowościowym" - komentuje Dawid Kosakiewicz - nadzorujący projekt.

Projekt ma ukazać, iż nie jest ważny stopień zaawansowania, doświadczenie oraz wiedza o filmie. Nie trzeba mieć własnego sprzętu zdjęciowego ani montażowego, a jedynie dobrą i silną wolę. Wspólnym zaangażowaniem i kreatywnością można zbudować proces powstania filmu, od planowania, przez zdjęcia, po montaż. W projektowe działania zostanie zaangażowana również grupa osób, która już na etapie składania wniosku wyrażała chęć wspólnej pracy. Zaangażowani będę lokalni młodzi fotografowie, muzycy, osoby wiążące swoją bliską przyszłość ze szkołami aktorskimi, reżyserskimi, którzy w domowym zaciszu kształtują od dłuższego czasu swoje autorskie wizje i pomysły. Projekt zawiera w sobie element łączenia międzypokoleniowego poprzez zaangażowanie w drugiej części produkcji filmów krótkometrażowych osób trzeciego wieku. Natomiast bezpośrednim uczestnikami będzie młodzież oraz dorośli w wieku 13-30 lat. Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama