Podsumowanie minionego roku w gminie Trzcinica - Kępno - Kepnianie.pl
- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Podsumowanie minionego roku w gminie Trzcinica

  • zdjęcie: www.trzcinica.com.pl
    zdjęcie: www.trzcinica.com.pl
  • zdjęcie: www.trzcinica.com.pl
    zdjęcie: www.trzcinica.com.pl
  • zdjęcie: www.trzcinica.com.pl
    zdjęcie: www.trzcinica.com.pl
Rok 2012 w gminie Trzcinica upłynął pod znakiem inwestycji, nie zapomniano także o ofercie kulturalnej

Wśród wydarzeń o charakterze ogólnogminnym znalazły się: Gminne Śniadanie Wielkanocne w Aniołce Pierwszej, Gminny Dzień Matki w Trzcinicy, Gminne Dożynki w Laskach, IV Dni Gminy Trzcinica, w którym zwyciężyło Sołectwo Piotrówka, Festyn „Postaw na Rodzinę Świetlic Środowiskowych” w Wodzicznej oraz Gminne Spotkanie Opłatkowe w Laskach.

Oprócz imprez gminnych odbyło się wiele uroczystości lokalnych organizowanych przez poszczególne Sołectwa Gminy. Wśród nich można wymienić 50-lecie KGW w Smardzach. Koło te reprezentowało także gminę Trzcinica na Jarmarku Bożonarodzeniowym organizowanym przez LGD „Wrota Wielkopolski” w Kępnie. Koła Gospodyń Wiejskich brały również udział w IV Festiwalu Produktu Lokalnego w Ustroniu. Aktywnie działały organizacje społeczne: ZERiI w Trzcinicy i Laskach, TPL „Lukus” i Towarzystwo „Tilia” przygotowując spotkania okolicznościowe. Do kalendarza imprez kulturalnych swoje działania wprowadziły oba Zespoły Szkół oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy z Filią w Laskach. W roku 2012 odbyły się Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze w Laskach, eliminacje gminne i powiatowe Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza dziewcząt z OSP w Trzcinicy w klasyfikacji generalnej Wojewódzkich Zawodów Sportowo - Pożarniczych zajęła czwarte miejsce. Odbywały się liczne konkursy organizowane przez Urząd Gminy, Biblioteki oraz Zespoły Szkół w Laskach i Trzcinicy o randze lokalnej, gminnej i powiatowej.

Po raz pierwszy odbył się Gminny Konkurs Fotograficzny „Gmina Trzcinica w obiektywie”. Nie zapomniano o rocznicach i świętach narodowych. Szczególnie uroczyście obchodzono Narodowe Święto Niepodległości w ramach, którego odbyła się prezentacja książki „Szkoły ludowe w Gminie Trzcinica w okresie zaboru pruskiego na podstawie kronik szkolnych”.

Odbyły się liczne zawody sportowe i rekreacyjne wśród, których można wymienić: Międzygminny Turniej Siatkówki, Międzyzakładowy Turniej Piłki Nożnej, V Turniej Piłkarski Oldboyów, III Turniej Koszykówki o Puchar Wójta Gminy Trzcinica, VII Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Komendanta Powiatowego Policji i Wójta Gminy Trzcinica, VII Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Trzcinica. Rozgrywki sportowe były współorganizowane wraz z działającymi klubami sportowymi: LZS Kuźnica Trzcińska, LZS „Victoria” Laski, LZS Trzcinica, KS „Volley”, KS „Sparta” Laski.

Wiele imprez sportowych zorganizowały Zespoły Szkół: w Laskach i Trzcinicy, a uczniowie osiągali w nich liczne sukcesy. Sportowcy z gminy osiągali takie sukcesy indywidualne w sportach siłowych, kolarstwie i tenisie stołowym. LZS Trzcinica osiągnęła prowadzenie w klasie A rozgrywek piłki nożnej. Wręczone zostały wyróżnienia 27 uczniom w postaci Stypendium Wójta Gminy Trzcinica za rok szkolny 2011/2012. Kolejna grupa 30 uczniów została objęta nauką pływania.

Zorganizowany został wypoczynek letni w formie wyjazdowej i stacjonarnej w tym dla dużej grupy dzieci w Pomianach. Proces ten wspierają trzy Świetlice Środowiskowe, w tym Świetlica Środowiskowa w Trzcinicy we współpracy z Urzędem Gminy w Trzcinicy z powodzeniem uczestniczyła w projekcie „Trzcinica i okolice - moja Mała Ojczyzna” w ramach działań proekologicznych i prokulturowych otrzymując nagrodę w formie dotacji w wysokości 6 000 zł. Powstała Gminna Liga Piłki Siatkowej oraz zostały zainicjowane jej rozgrywki.

Źródło: www.trzcinica.com.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama