- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Pomóż afgańskim dzieciom

  • Źródło: www.kepno.com.pl
    Źródło: www.kepno.com.pl
Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu organizuje akcję humanitarną „WIELKOPOLSKA - DZIECIOM AFGAŃSKIM”, mającą na celu pomoc dzieciom afgańskim poszkodowanym w czasie działań wojennych

Akcja organizowana jest na prośbę Sił Zbrojnych biorących udział w misji ISAF w Islamskim Państwie Afganistanu w ramach prowadzonej z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu współpracy cywilno – wojskowej.

Celem akcji jest zbiórka zabawek wśród dzieci i młodzieży w szkołach podstawowych i gimnazjach na terenie województwa wielkopolskiego. Zabawki te następnie zostaną przekazane przez polskich żołnierzy dzieciom afgańskim w sierocińcach i w najbiedniejszych szkołach Prowincji Ghazni w Islamskim Państwie Afganistanu, w rejonie działania Polskiego Kontyngentu Wojskowego.

W akcję włączyło się także Starostwo Powiatowe w Kępnie. W związku z powyższym zachęcamy do zbierania zabawek. W celu ułatwienia transportu lotniczego, najlepiej aby były to zabawki pluszowe. Do zabawki powinien być dołączony liścik z pozdrowieniami lub rysunek. Zebrane w ten sposób zabawki, wraz z adresem szkoły, która przekazała dary, prosimy dostarczyć do Starostwa Powiatowego w Kępnie do dnia 26 lutego br., do Pana Tadeusza Witkowskiego. Zabawki z pozdrowieniami od polskich uczniów zostaną w marcu przetransportowane mostem powietrznym do bazy w Ghazni.

Do akcji zapraszamy też lokalne firmy i instytucje, które chciałyby włączyć się do akcji humanitarnej lub nawiązać współpracę gospodarczą ze stroną afgańską. Zakres potrzebnych środków jest szeroki i obejmuje m.in. artykuły szkolne dla dzieci, sprzęt sportowy, środki higieniczne, słodycze itp.

Szczegółowe informacje dot. akcji można uzyskać w Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu lub pod adresem mailowym: kkolcz@poznan.uw.gov.pl

Źródło: www.kepno.com.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama