- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Pożar i ewakuacja. Tak ćwiczyli strażacy w Piaskach

  • źródło: http://ospslupia.baranow.pl
    źródło: http://ospslupia.baranow.pl
  • źródło: http://ospslupia.baranow.pl
    źródło: http://ospslupia.baranow.pl
  • źródło: http://ospslupia.baranow.pl
    źródło: http://ospslupia.baranow.pl
Dziewięć jednostek straży pożarnej brało udział w ćwiczeniach przeprowadzonych na terenie jednego z zakładów meblarskich.

We wtorek, 17 kwietnia br., około godziny 10.30, strażacy dostali wezwanie do pożaru, który wybuch na terenie jednego z zakładów stolarskich w naszym powiecie. Dyspozytor skierował jednostki do miejscowości Piaski, gdzie zgodnie ze scenariuszem ćwiczeń ogień obejmował swym zasięgiem kotłownie dużego zakładu stolarskiego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania wynikało, że palą się odpady drewna czemu towarzyszy duże zadymienie. Musieliśmy bardzo szybko działać, żeby ogień nie rozprzestrzenił się na dalsze pomieszczenia zakładu - relacjonują akcję strażacy ze Słupi. W aparatach ochrony dróg oddechowych rozpoczęliśmy swoje czynności. Okazało się również, że w kotłowni znajduje się poszkodowany. Został on wyciągnięty na zewnątrz w bezpieczne miejsce, gdzie strażacy wykonali przy nim niezbędne czynności przedmedyczne.

To już kolejne tego typu ćwiczenia przeprowadzone na terenach zakładów meblarskich, których w naszym regionie jest bardzo dużo. Tym razem swój obiekt udostępnił, dla strażaków poszerzających swoje umiejętności, właściciel firmy STOLLECH.

W ćwiczeniach udział brały jednostki z PSP Kępno, OSP Słupia, OSP Łęka Opatowska, OSP Baranów, OSP Trzcinica, OSP Opatów, OSP Piaski, OSP Biadaszki i OSP Trzebień.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama