- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Pozyskali dofinansowanie

  • zdjęcie: www.kepno.com.pl
    zdjęcie: www.kepno.com.pl
Powiat kępiński pozyskał ponad 1 milion 400 tysięcy zł dofinansowania na realizację projektu „Zmodernizowany system doskonalenia nauczycieli i wspomagania szkół w powiecie kępińskim". Projekt finansowany będzie ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Projektem objętych zostanie: 7 przedszkoli, 19 szkół podstawowych, 8 gimnazjów i 3 szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu kępińskiego, które na przełomie sierpnia i września 2012 r. zadeklarowały swój udział w przedsięwzięciu. Akcesji do projektu nie zadeklarowały placówki z gminy Bralin i gminy Rychtal. Planuje się, iż w projekcie udział weźmie 560 nauczycieli i 30 dyrektorów.

W trakcie realizacji projektu, tj. od września 2013 r. do kwietnia 2015 r. w szkołach, które zgłosiły chęć udziału w projekcie przeprowadzona zostanie szczegółowa analiza potrzeb danej placówki. Efektem przeprowadzenia diagnozy będzie stworzenie Rocznych Planów Wspomagania oraz realizacja działań w nich zaplanowanych. Końcowym elementem realizacji Rocznych Planów Wspomagania będzie przełożenie nowych umiejętności w praktykę. Aby efekt doskonalenia został osiągnięty w optymalnym stopniu nauczyciele brać będą udział w szkoleniach, warsztatach, cyklicznych konsultacjach, w trakcie których będą mieli możliwość przedyskutować swoje wątpliwości, omówić problemy, zaproponować rozwiązania wdrożeniowe itp. Ponadto, w celu zapewnienia wspólnego rozwiązywania problemów i wymiany doświadczeń, w tym upowszechniania dobrych praktyk, utworzone zostaną sieci współpracy których założenia wypracowane zostały w ramach projektu systemowego ORE „System doskonalenia nauczycieli […]”, tj.: „Jak rozwijać twórcze myślenie uczniów”, „Jak wspierać dziecko w uczeniu się matematyki”, „Skuteczne sposoby zachęcania uczniów do czytania”, „Doświadczenia i eksperymenty na zajęciach przedmiotów przyrodniczych”, „Rola dyrektora w promocji i budowaniu wizerunku szkoły”. W ramach ww. sieci organizowane będą spotkania, podczas których powstanie plan pracy sieci, w którym określone zostaną obszary, cele i harmonogram podejmowanych działań, a także szkolenia i konsultacje. Współpraca będzie odbywać się również za pomocą platformy internetowej. Projekt zakłada również zaangażowanie Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu (Partnera projektu), Poradni Pedagogiczno Psychologicznej oraz Biblioteki Pedagogicznej w realizację wspomagania prowadzonego na podstawie ofert doskonalenia, a także działań realizowanych w ramach sieci.

Całkowita wartość projektu wynosi 1.408.024,00 zł, a dofinansowanie wynosi 100 % kosztów przedsięwzięcia.

Pozyskanie dofinansowania na tego typu projekt to szczególny sukces powiatu, gdyż jest to pierwszy projekt „miękki” realizowany przez Starostwo, o tak dużym zasięgu. Warto podkreślić, że o dofinansowanie ubiegało się ponad 200 powiatów z terenu całej Polski, a do oceny merytorycznej przeszło 112 samorządów. Zaś do dofinansowania zakwalifikowało się 21 powiatów, w tym powiat kępiński.

www.kepno.com.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama