- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Program „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – Priorytet 3”

W roku szkolnym 2016/2017 biblioteka Zespołu Szkół w Trzcinicy zakwalifikowała się do rządowego programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – Priorytet 3”. Program ten umożliwia zakup książek do bibliotek szkolnych w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

W tym roku dotacja jest skierowana do uczniów gimnazjum. W ramach tego programu biblioteki mają za zadanie organizować różne wydarzenia służące popularyzacji czytelnictwa. W związku z tym w październiku biblioteka szkolna zakupiła mnóstwo nowości książkowych z przeznaczeniem dla uczniów klas I – III gimnazjum. Wyboru dokonano na podstawie ankiet przeprowadzonych we wrześniu wśród gimnazjalistów oraz na podstawie Ogólnopolskiego Wyboru Książek. Aby zachęcić uczniów do wypożyczania i czytania biblioteka szkolna ogłosiła „Nieustający konkurs czytelniczy”. Polega on na tym, że spośród uczniów każdej klasy wybierany jest „Najaktywniejszy czytelnik miesiąca”, który otrzymuje nagrodę i dyplom. W celu popularyzacji książki i czytelnictwa została wykonana wystawa książek „Nowości książkowe biblioteki - Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2016/2017”, które zostały zakupione ze środków otrzymanych w ramach tego programu. Na podstawie ogólnopolskiego rankingu najchętniej czytanych książek została wykonana wystawa pt. „Co czytają Twoi rówieśnicy”, która pojawiła się na szkolnym korytarzu. Głównym celem wystawy była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz informacja po jakie książki najchętniej sięgają uczniowie w całej Polsce. W ramach tego programu Ewa Gaze bibliotekarka szkolna przygotowała również przedstawienie pt. „Moda na czytanie”. W spektaklu oprócz uczniów gimnazjum wraz z wychowawcami uczestniczył również Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, który na pamiątkę wydarzenia przekazał książkę z dedykacją. Uczennice gimnazjum „przebrane” za komputer, drukarkę, mysz komputerową, telefon komórkowy i książkę opowiedziały historię, w której w ciekawy i obrazowy sposób pokazały, że sprzęt komputerowy, czy komórka są w życiu ważne, ale książka i czytanie jest równie ważne i potrzebne. Inscenizacja miała przede wszystkim rozbudzić wśród uczniów zainteresowania czytelnicze, zachęcić do czytania i wypożyczania książek ze szkolnej biblioteki. Również teksty piosenek przygotowane specjalnie do tego spektaklu zachęcały do odwiedzin biblioteki szkolnej i wypożyczania książek. Spektakl ten okazał się bardzo ciekawym i przydatnym działaniem promującym czytelnictwo. W ramach tego programu przewidziane są jeszcze inne działania, które będą realizowane w listopadzie i grudniu.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama