- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

PRZYGARNIJ BEZDOMNEGO PSA!


Urząd Miasta i Gminy w Kępnie objął patronatem akcję adopcji bezdomnych psów wyłapywanych na terenie Gminy Kępno. Liczba psów wyłapywanych i umieszczanych w schronisku niestety rośnie, dlatego też postanowiono zachęcić mieszkańców do adopcji piesków.

Wyłapane zwierzęta trafiają do schroniska w Wojtyszkach, prowadzonego przez firmę Hotel Dla Zwierząt i Ptactwa Domowego z Łodzi. Wojtyszki to niewielka wieś położona w woj. łódzkim, 65 km od Kępna. Psy są przebadane, zaszczepione i oznakowane elektronicznie (zachipowane).

Zwierzęta ze schroniska wydawane są wyłącznie osobom pełnoletnim na podstawie umowy adopcyjnej. Zgodnie z uchwałą nr XII/75/2011 Rady Miejskiej w Kępnie z dnia 20 października 2011 r. w sprawie opłaty od posiadania psa, bezdomne zwierzęta pochodzące z terenu Gminy Kępno zaadoptowane przez mieszkańców Gminy Kępno są zwolnione z opłaty za posiadanie psa.

Adres schroniska, w którym przebywają psy z terenu Gminy Kępno: Hotel dla Zwierząt i Ptactwa Domowego, Schronisko Wojtyszki 18 (gmina Brąszewice), tel. 509-706-610.

Bezdomne psy przed przewiezieniem do schroniska przebywają w kępińskiej Lecznicy Zwierząt przy ul. Granicznej (tel 62-782-23-09). Mieszkańcy Gminy Kępno mogą również zaadoptować te zwierzęta (przebadane, zaszczepione i zachipowane) i skorzystać ze zwolnienia z opłaty od posiadania psa. Wszyscy zainteresowani adopcją psa proszeni są o podejmowanie świadomych i odpowiedzialnych decyzji. Zwierzęta przebywające w schronisku zostały kiedyś porzucone przez człowieka i mają za sobą wiele negatywnych doświadczeń.

Zdjęcia i opisy piesków, które można zaadoptować oraz mapa pokazująca lokalizację Wojtyszek znajdują się na stronie Urzędu Miasta i Gminy Kępno

 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama