- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Rajd rowerowy Wrót Wielkopolski 2013

W niedzielę 4 sierpnia odbył się kolejny rajd rowerowy zorganizowany przez Stowarzyszenie LGD Wrota Wielkopolski.

Peleton wyruszył o godz. 12.00 spod siedziby biura LGD „Wrota Wielkopolski” z osiedla Murator w Baranowie. Trasa przebiegała przez Jankowy, Słupię p. Kępnem, Joankę, Mroczeń, Laski. W Laskach uczestnicy rajdu mogli zobaczyć wczesnobarokowy kościółek p.w. Wniebowzięcia Matki Boskiej, w którym znajduje się ołtarz główny z II połowy XVII w., z obrazem Matki Boskiej. Następnie cała grupa udała się przez Trzcinicę, gdzie zwiedziła kościół parafialny, do Buczku Wielkiego, a następnie do Rezerwatu Studnica. Rezerwat o powierzchni 5,78 ha utworzony został zarządzeniem Ministerstwa Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego w 1962 r. Położony jest on w dolinie rzeki Studnicy. Uczestnicy podczas trasy podziwiali nie tylko uroki przyrody ale również zabytki i ciekawe miejsca. Po wyczerpującej przeprawie połowy trasy w deszczu przemoczeni do suchej nitki uczestnicy, dojechali do Maciejówki na posiłek regeneracyjny, gdzie wyszło słoneczko i można było się wysuszyć. Po odpoczynku miłośnicy czterech kółek wyruszyli w powrotną drogę przez Zgorzelec, Żurawiniec, Łękę Mroczeńską i już przy pięknej słonecznej pogodzie dotarli do Baranowa.

Rajd przebiegał w bardzo miłej atmosferze i wzajemnej integracji. Imponujące jest to, że taka forma spędzania wolnego czasu cieszy się zainteresowaniem wśród różnych grup wiekowych poczynając od dzieci, poprzez młodzież i dorosłych w tym również seniorów.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w rajdzie i zapraszamy na kolejny!
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama