Recytacje nagrodzone - Kępno - Kepnianie.pl
- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Recytacje nagrodzone

Anna Kaczor, Aleksandra Lepka, Bartłomiej Czarczyński, Laura Forysiak oraz Karolina Józefiak i Marta Nolbert będą reprezentować gminę Kępno podczas eliminacji rejonowych konkursu recytatorskiego. Tak zdecydowało jury w finale etapu gminnego.

Przesłuchania uczestników konkursu recytatorskiego odbyły się w piątek, 16 marca, w Klubie Nauczyciela. Konkurs, którego organizatorem jest Kępiński Ośrodek Kultury jest zainteresowanie dzieci i młodzież sztuką recytacji i kulturą słowa, poszerzanie znajomości literatury i poezji ale również doskonalenie pracy z tekstem, wyrażanie własnych doznań artystycznych oraz promocja osiągnięć uczniów. Jak co roku do udziału w recytacjach zaproszeni zostali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Każdy z uczestników przedstawił po dwa utwory literackie: prozę i poezję.

Prezentacje oceniało jury w składzie: Grażyna Grzesiak, dyrektor Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie, Paulina Przybylska, dziennikarz „Tygodnika Kępińskiego” oraz przewodnicząca Maria Łabuda, pedagog, poetka, redaktor „Ilustrowanego Tygodnika Powiatowego”. Jury w swojej ocenie wzięło pod uwagę takie kryteria jak: dobór tekstów do możliwości percepcyjnych recytatora, interpretację tekstu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

W kategorii klas I-III szkół podstawowych jurorzy zdecydowali, że laureatkami zostały: Anna Kaczor i Aleksandra Lepka ze Szkoły Podstawowej nr 1. Wśród uczniów klas IV-VI najwyżej jury oceniło recytacje Bartłomieja Czarczyńskiego i Laury Forysiak ze Szkoły Podstawowej nr 1. Zaś w kategorii gimnazjalistów laureatkami zostały: Karolina Józefiak i Marta Nolbert z Gimnazjum nr 2. Nagrody oraz dyplomy wręczył Zdzisław Zakrzewski, naczelnik Wydziału Promocji, Informacji, Kultury i Sportu UMiG.

Warto dodać, że konkurs był etapem gminnym XXVII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego. Oznacza to, że wyłonieni laureaci zaprezentują się na eliminacjach rejonowych, które w pierwszych dniach kwietnia odbędą się w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim a także będą mieli szansę na udział w finale wojewódzkim.

W związku z ogłoszeniem 2012 Rokiem Janusza Korczaka, Ośrodek Kultury przekazał uczestnikom powieść „Król Maciuś Pierwszy”. Tym samym KOK postanowił zachęcić dzieci i młodzież do czytania powieści znanego pedagoga, lekarza i działacza na rzecz praw dziecka. Być może lektura zachęci młodzież do udziału w kolejnej konkursowej propozycji Kępińskiego Ośrodka Kultury. Tym razem będzie to konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pod tytułem „Świat Króla Maciusia Pierwszego”.

Autor: SG
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama