- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Ruszyła modernizacja drogi Joanka-Mroczeń

Do końca tego roku zakończyć ma się zadanie pod nazwą ,,Przebudowa drogi powiatowej nr 5693P Mroczeń – Joanka wraz z ciągiem pieszo-rowerowym''. Przedsięwzięcie jest kolejnym zadaniem drogowym realizowanym wspólnie przez Powiat Kępiński i Gminę Baranów

Podstawowy zakres inwestycji obejmuje: budowę ciągu pieszo-rowerowego o szer. 2,5 m z betonu asfaltowego po prawej stronie drogi powiatowej. Dodatkowo wyremontowana zostanie istniejąca nawierzchnia jezdni drogi. Korektę przejść ma także geometria skrzyżowań drogi. Zakres prowadzonych prac przewiduje również utwardzenie poboczy, pogłębienie, odtworzenie i odmulenie rowu drogowego po lewej stronie drogi powiatowej oraz przebudowę zjazdów w ciągu drogi powiatowej na całym odcinku.

Inwestycja ta przyczyni się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa i poprawi komunikację na terenie Powiatu Kępińskiego i Gminy Baranów, a w szczególności w sołectwach Mroczeń i Joanka. Ponadto przedmiotowy odcinek drogi stanowi dojazd dzieci i młodzieży z m. Joanka i Słupia do szkół w m. Mroczeń i Łęka Mroczeńska.

Całkowita wartość inwestycji wynosi 1.151.244 zł. W ramach zawartego porozumienia pomiędzy samorządami zadanie sfinansowane zostanie w części z budżetu Gminy Baranów Pozostała część środków pochodzić będzie z budżetu Powiatu Kępińskiego.

www.powiatkepno.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama