Rychtal: Nie zatrzymał się do kontroli, potem wjechał do rowu - Kępno - Kepnianie.pl
- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Rychtal: Nie zatrzymał się do kontroli, potem wjechał do rowu

W policyjnym areszcie znaleźli się młody mieszkaniec gm. Rychtal i jego ojciec. 21-latek nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, a ojciec rzucił się z pięściami na policjantów, gdy ci podjęli pościg za uciekinierem

6 marca br. oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie otrzymał zgłoszenie od jednego z patroli o tym, iż osobowy opel nie zatrzymał się do kontroli w związku z czym podjęty zostaje pościg za kierowcą. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego patrolowali tego dnia rejon gminy Rychtal. Usiłowali zatrzymać do kontroli osobowego opla, który przekroczył dozwoloną w tym rejonie prędkość o ponad 40 km/h,. Kierowca nie tylko nie zatrzymał się do kontroli, ale również w taki sposób prowadził samochód, że policjant dający sygnał do zatrzymania się zmuszony był opuścić pobocze z uwagi na ryzyko utraty zdrowia. Za sprawcą całego zdarzenia podjęty został kilkukilometrowy pościg, w czasie którego uciekający kierowca opla popełnił kilka kolejnych wykroczeń, w tym przekroczenie dopuszczalnej prędkości czy przekroczenie linii ciągłej. Na koniec wjechał do rowu.

Jak się okazało, na przednim siedzeniu pasażera siedziała niezgodnie z przepisami kilkuletnia dziewczynka. Kierowca opla wypuścił ją z auta i nakazał iść do domu a sam kontynuował ucieczkę w granice najbliższej posesji – swojego miejsca zamieszkania. Tam na przeciw policjantom wyszedł inny, nietrzeźwy mężczyzna, który nakazał funkcjonariuszom opuszczenie posesji i uniemożliwiał dalsze prowadzenie czynności. W tym czasie młody – jak się później okazało, zaledwie 21-letni kierowca opla – najpierw zamknął się w domu, a następnie wrócił do pozostawionego w rowie auta i zabarykadował się w nim. Nie chciał opuścić pojazdu mimo prób podjętych przez policjantów. Na dodatek towarzyszący mu mężczyzna – jego ojciec – nadal uniemożliwiał prowadzenie czynności policyjnych, a gdy policjanci wyciągnęli 23-latka z auta, ojciec po prostu rzucił się na jednego z funkcjonariuszy, uderzył go w głowę i zaczął szarpać.

Na miejsce dojechał drugi patrol i policjanci wspólnie obezwładniono obu napastników – 21-letniego kierowcę oraz 47-letniego ojca, obaj są mieszkańcami gm. Rychtal. Obaj zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. 47-latek w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał w wydychanym powietrzu blisko 1,7 promila alkoholu.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama