- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Słupia: Rodzice dzieciom

W poniedziałek poprzedzający Święta Wielkanocne w "zerówce" w Słupi p. Kępnem odbyła się niezwykła uroczystość Wielkanocny teatrzyk. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że w role wielkanocnych postaci wcielili się… rodzice. Był duży zając i dwa zajączki, baran, pisanki-kurczaczki, kura, dzieci, narratorzy

Przedstawienie przygotowałam wraz z rodzicami. Przygotowania trwały kilka tygodni. Spotkania wieczorami, próby, radosna, wesoła atmosfera, przygotowywanie niezwykłych bajecznych wiosenno-wielkanocnych strojów. Radość tworzenia i zabawa „dużych dzieci”.

W efekcie powstało piękne przedstawienie Rodziców dla dzieci. Myślę, że to trochę inna forma niż dotąd przyjęta, zwykle to dzieci prezentują się przed rodzicami, a my zrobiliśmy odwrotnie. Zadziwienie a jednocześnie radość dzieci warta była poświęconego czasu. Jestem przekonana, że dzieci będą bardzo długo pamiętały ten występ, gdyż nie często widzą swoich rodziców na scenie.

Nasze „duże dzieci”- aktorzy to: Marylka-kurka; kurczaczki- Ilonka, Patrycja, Kasia; dzieci- Emilka i Basia; narratorzy- Beatka, Joasia, Małgosia; baran- Marcin; zając- Sebastian oraz zajączki- Jolka i Renatka.

Po występie teatralnym bawiliśmy się rodzinnie rozwiązując zadania świąteczne, układanki, krzyżówki itp. Na koniec spotkaliśmy się przy mini wielkanocnym stole, na którym były: baranek, jajka, babka, mazurek i inne smakołyki. Na spotkaniu obecna była Pani Dyrektor Grażyna Gruszka, która znalazła środki na organizację tej wspaniałej uroczystości, za które bardzo dziękujemy. Wielkie podziękowanie kieruję także na ręce rodziców, którzy mimo zawodowych obowiązków i świątecznych prac znaleźli czas na chwilę zabawy dla dzieci.

Renata Górecka
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama