- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Słupia: Szkoła pełna możliwości

  • zdjęcie: www.kepno.com.pl
    zdjęcie: www.kepno.com.pl
  • zdjęcie: www.kepno.com.pl
    zdjęcie: www.kepno.com.pl
Po raz siódmy w Zespole Szkół Specjalnych w Słupi p. Kępnem odbył się Dzień Integracji. Zbiegło się to równocześnie z oddaniem do użytku windy, która bez problemu pozwoli na przemieszczanie się uczniów mających problemy z poruszaniem się, po wszystkich piętrach szkoły

Starosta Włodzimierz Mazurkiewicz, który wraz z uczniem Michałem odbył pierwszy uroczysty przejazd zaproponował, aby tegoroczne hasło „Szkoła pełna możliwości” towarzyszyło szkole przez kolejne lata. Mimo, iż czeka nas jeszcze termomodernizacja tego budynku, to tak naprawdę montaż windy był kolejnym bardzo ważnym etapem w umożliwieniu uczniom niepełnosprawnym właściwej edukacji – powiedział Starosta Włodzimierz Mazurkiewicz. Przypomnieć należy, że winda sfinansowana została ze środków powiatu oraz ze środków pozyskanych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W imieniu rodziców na ręce Starosty podziękowania złożyła przewodnicząca komitetu rodzicielskiego Pani Katarzyna Masiała. Podczas uroczystości goście mieli okazje zobaczyć zajęcia w bardzo dobrze wyposażonych salach lekcyjnych, gabinety terapeutyczne, zajęcia na basenie oraz występ grupy teatralnej „Bez kurtyny”. Była to także okazja do wręczenia szkolnego wyróżnienia jakie od trzech lat przyznaje społeczność szkolna ludziom otwierającym swoje serce na potrzeby uczniów niepełnosprawnych tej szkoły. Do grona laureatów Statuetki Otwartego Serca dołączyli w tym roku Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik oraz Andrzej Połomski szef firmy Projektobud. Na zakończenie zwiedzający mogli podziwiać wystawę prac plastycznych uczniów, a Dyrektor Beata Lebek podziękowała wszystkim zgromadzonym za przybycie.

Źródło: www.kepno.com.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama