- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Spektakl teatralny „Sonata kuchenna”

  • zdjęcie: www.leka-opatowska.pl
    zdjęcie: www.leka-opatowska.pl
  • zdjęcie: www.leka-opatowska.pl
    zdjęcie: www.leka-opatowska.pl
  • zdjęcie: www.leka-opatowska.pl
    zdjęcie: www.leka-opatowska.pl
„Sonata kuchenna” to kolejna sztuka napisana i wyreżyserowana przez pana Kazimierza Piszczałkę dla Koła Emerytów Rencistów i Inwalidów z Łęki Opatowskiej

Tematem przewodnim sztuki są codzienne rozterki życiowe przyjaciółek, które spotykają się na babskim wieczorze i dzielą swoimi problemami. Sztuka podzielona jest na trzy akty. Obsada sztuki to tradycyjnie członkowie Koła w osobach: Edward Golus, Jolanta Brzezińska, Łucja Błażejewska, Jan Wieloch, Jadwiga Kłodnicka, Zofia Kucharska, Jadwiga Piszczałka, Elżbieta Flaczyk, Hanna Kawula.

Akcja rozgrywa się w kuchni, gdzie przyjaciółki próbują wspólnie rozwiązać swoje problemy, wspominają dawne czasy. Dekorację i scenografię na potrzeby sztuki przygotowała pani Łucja Błażejewska, w sprawach organizacyjnych pomoc świadczyli państwo Agnieszka i Edward Podejmowie oraz współpracująca z Kołem młodzież z gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Przewodnicząca Koła Emerytów składa serdeczne podziękowania za pomoc i życzliwość wszystkim, którzy przyczynili się do profesjonalnego przygotowania kolejnego już występu teatralnego. Premiera sztuki odbyła się 24 stycznia w Sali Urzędu Gminy w Łęce Opatowskiej dla członków Koła. W sobotę 26 stycznia sztuka została wystawiona dla mieszkańców Perzowa, Wodzicznej, Kępna oraz dla zaproszonych gości. Przedstawienie obejrzało tego dnia około 180 osób. Zgromadzona widownia była kolejny raz oczarowana profesjonalnymi występami. W dowód uznania aktorzy i reżyser przyjmowali gratulacje, podziękowania i kwiaty. Po przedstawieniu grupa teatralna zaprosiła gości na filiżankę kawy, przy której wymieniano poglądy na temat sztuki. Dzień później sztuka została wystawiona po raz kolejny tym razem dla mieszkańców gminy Łęka Opatowska i po raz kolejny wszystkie miejsca na widowni były zajęte. Zainteresowanie i frekwencja na widowni są dowodem uznania społeczności lokalnej i gości z sąsiednich gmin dla działań, pasji i poświęcenia z jakim działa Koło.

Źródło: www.leka-opatowska.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama