- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Srebro i brąz Mistrzostw Świata dla kępnianina

  • Źródło: www.um.kepno.pl
    Źródło: www.um.kepno.pl
  • Źródło: www.um.kepno.pl
    Źródło: www.um.kepno.pl
  • Źródło: www.um.kepno.pl
    Źródło: www.um.kepno.pl
Dużymi, międzynarodowymi sukcesami zakończył się dla kępnianina Piotra Szymańskiego rok 2012. Na Mistrzostwach Świat zdalnie sterowanych modeli pływających (ślizgów) o pojemności silnika 3,5 ccm i 7,5 ccm w kategorii juniorów wywalczył on srebrny i brązowy medal

Swoją przygodę z modelarstwem Piotr rozpoczął w wieku 8lat pod czujnym okiem swojego taty Macieja Szymańskiego również bardzo utytułowanego zawodnika, wielokrotnego mistrza Polski i Europy. To właśnie dzięki niemu przez kolejne 10 lat piął się w górę pokonując kolejne szczeble "zawodniczej drabiny".

Od 2004r za swoją pracę i sukcesy odnotowywane na zawodach krajowych i międzynarodowych otrzymywał regularnie powołania do Kadry Narodowej. Wyjeżdżał na Mistrzostwa Świata i Europy. Na każdej kolejnej tak dużej imprezie Piotrek plasował się coraz wyżej. Rozpoczął od 34 miejsca na Mistrzostwach Świata w 2004 r. w Słowenii, potem było 17 miejsce na MŚ w 2006 w Norwegii i 13 na MŚ w 2008 we Włoszech. Ostatnie lata to 5 lokata na MŚ w 2010 na Węgrzech i ostatni wielki sukces: srebrny i brązowy medal MŚ, które w 2012 r. rozegrano w Niemczech. Dodać należy, że w Dessau tytuł mistrza świata w klasie 7,5 ccm zdobył również Polak – Łukasz Dembecki. Do kolekcji znaczących osiągnięć należy jeszcze dodać zdobycie przez Piotra Szymańskiego tytułu Mistrza Europy i złotego medalu w 2009 r. na Węgrzech.

Piotr wraz z tatą sami przygotowują sobie sprzęt. Sami robią i składają modele spędzając w modelarni wiele godzin w zimowe popołudnia i wieczory, aby na rozpoczęcie sezonu w okolicach kwietnia wszystko było gotowe. Okres startów trwa od kwietnia do października i niemal w każdy weekend jest szansa startów w zawodach krajowych lub zagranicznych. Mamy nadzieję, że z kolejnych Piotr Szymański wróci z równie cennymi trofeami.

Źródło: www.um.kepno.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama