- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Sukces ucznia ZSP nr 2 w Kępnie

Rozstrzygnięto III edycję konkursu "Młodzi wiedzą o funduszach", którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. W gronie laureatów znalazł się Tomasz Pruchnicki – uczeń kępińskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2, który zajął II miejsce w kategoria Audycja.

Wyróżniona praca pt. Budowa elektrowni wiatrowej MG-3 wraz z instalacją do przesyłu energii w Tokarzewie, przygotowana została pod nadzorem Pani Moniki Józefowskiej. W nagrodę uczeń otrzyma czytnik e-book oraz odtwarzacz mp3, które wręczone zostaną podczas uroczystego podsumowania konkursu w dniu 27 kwietnia br. w Poznaniu. Na uwagę zasługuje fakt, że uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 z Kępna, w ubiegłorocznej edycji konkursu zajęli I miejsce.

Konkurs poprzedziły lekcje europejskie prowadzone przez Konsultantów Funduszy Europejskich w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Podczas zajęć, uczniowie z 70 wielkopolskich szkół dowiedzieli się, jak napisać uproszczony wniosek o dofinansowanie oraz zapoznali się z podstawowymi terminami związanymi z Unią Europejską i Funduszami Europejskimi. Lekcje w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie przeprowadziła Konsultantka z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Ostrzeszowie - Magdalena Kowalczyk.

Po selekcji prac konkursowych, dokonanej przez Konsultantów z Lokalnych Punktów Informacyjnych FE, do Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu wpłynęło 48 prac multimedialnych, które podzielono na kategorie: audycja - 4 prace, film - 17 prac, prezentacja multimedialna - 27 prac. W każdej kategorii komisja konkursowa wybrała laureatów I, II i III miejsca. Wybranym pracom przyznano również wyróżnienia.

W konkursie oceniano przede wszystkim merytorykę prac, pomysł oraz estetykę, w tym jakość nagrania filmu, audycji bądź prezentacji. Patronat nad III edycją konkursu Młodzi wiedzą o funduszach objęła Posłanka do Parlamentu Europejskiego Pani Sidonia Jędrzejewska, która dla laureatów I miejsc ufundowała wyjazd do Brukseli.

Więcej informacji na temat konkursu oraz laureatów można znaleźć na stronie www.wrpo.wielkopolskie.pl.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama