Święto alternatywnej muzyki – po raz dziewiąty w Ostrzeszowie! - Kępno - Kepnianie.pl
- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Święto alternatywnej muzyki – po raz dziewiąty w Ostrzeszowie!

Trzy kapele, które znacie z najważniejszych polskich i zagranicznych festiwali (takich jak OFF czy Opener), a do tego zespół-niespodzianka z Ostrzeszowa – oto plan 9. Feel On Festivalu. Impreza odbędzie się w sobotę, 9 listopada, w Kawiarni Baszta (Ostrzeszów, ul. Zamkowa 6). Start o godz. 19. Na scenie zaprezentują się grupy: 1926, George Dorn Screams, Peter J. Birch & The River Boat Band oraz ostrzeszowska Lutownica!

W minionych latach na Feel On Festivalu grali m.in. Indigo Tree, Blue Raincoat, Let The Boy Decide, Ed Wood, Superhalo, Bad Light Distrit, Turnip Farm, Plum, 3moonboys i Old Time Radio. Imprezę organizują: Kawiarnia „Baszta”, muzycy grupy Low-Cut i Agencja Koncertowa Borówka Music.

1926
Trójmiejska formacja została założona pod wpływem koncertu Swans na ubiegłorocznym OFF Festivalu. Musi być więc głośno, hałaśliwie i transowo, i tak jest w rzeczy samej. Grają starzy wyjadacze, znani m.in. z Kiev Office czy Karol Schwarz All Stars, ale to zupełnie nowe rozdanie. W sierpniu premierą miała nowa płyta zespołu „Bury The Ghost”. Tylko trzy utwory, ale 40 minut konkretnych prób nawiązania łączności z kosmosem. Będzie jazda!!! Kto był na ich tegorocznym występie na tegorocznym OFF Festivalu Artura Rojka, wie, czego się spodziewać. Jednak u nas zagrają o 22:00, a nie o 15:00 :)
www.1926band.bandcamp.com

George Dorn Screams
To już doświadczony zespół na polskiej scenie alternatywnej. Zagrali dotąd blisko 150 koncertów w kraju (wystąpili m.in. dwukrotnie na festiwalu OFF w Mysłowicach) oraz zagranicą – w Niemczech, Czechach i na Litwie. Swoje albumy nagrywali pod okiem świetnych polskich bądź amerykańskich producentów. Grupa promuje obecnie trzecią studyjną płytę „Go Cry On Somebody Else’s Shoulder”. Muzycy rozpoczęli prace nad nowym krążkiem, a kilka nowych kompozycji testują już na koncertach. Po zmianach personalnych zespół ponownie występuje jako kwartet, co wielu fanom przywołuje wspomnienia związane z pierwotnym kształtem grupy. Muzyka George Dorn Screams przypadnie do gustu osobom, które lubią post rock czy indie rock oraz aksamitne, damskie wokale.
www.georgedornscreams.com

Peter J. Birch & The River Boat Band
Polska, Czechy, Słowacja, Holandia, Wielka Brytania, Litwa, Łotwa, Włochy i Niemcy – w tych krajach koncertował. Ostatnio wystąpił na kilku dużych europejskich festiwalach (m.in. Openerze, OFF-ie, Poke na Słowacji czy Melodica w Hamburgu) – zarówno solo, jak i ze swoim zespołem The River Boat Band. Łącznie zagrał już prawie 200 koncertów, a ma raptem 22 lata! Pochodzący z Wołowa Peter J. Birch jest bez wątpienia jednym z najaktywniejszych polskich muzyków. Aktualnie promuje swój debiutancki album „When The Sun’s Risin’ Over The Town”. Płyta zebrała bardzo pochlebne recenzje w polskiej prasie. To w Baszcie zagrał swój pierwszy koncert – ponad cztery lata temu. Później występował u nas jeszcze kilka razy (jako Peter J. Birch, w projekcie Break Horses czy jako bębniarz Turnip Farm). Tym razem pierwszy raz zagra z zespołem The River Boat Band, który tworzą muzycy znani z wielu alternatywnych kapel: Piotrek Brzeziński – gitara, wokal (Turnip Farm, More Than Three), Marcin „Lokis” Lokś – gitara basowa (Blue Raincoat, Turnip Farm), Mariusz „Gobas” Szypura – syntezatory, gitara (Silver Rocket, Happy Pills), Krystian „Pilu” Pilarczyk – perkusja (Let The Boy Decide, Blue Raincoat, Low-Cut) i Tomasz „Sztrex” Sztrekier – przeszkadzajki (Blue Raincoat, Turnip Farm)
www.peterjohnbirch.com

Bilety:
25 zł – w przedsprzedaży / 30 zł – w dniu koncertu (do nabycia w Baszcie)

W minionych latach na Feel On Festival grali:

I Edycja - 2004 - Ostrów Wlkp , Afera: Hariasen, Blue Raincoat, Lost Road, Let The Boy Decide, Porno Stars
II Edycja - 2006 - Ostrzeszów , Brzozy: 3moonboys, Blue Raincoat, Let The Boy Decide, Yako Tako
III Edycja - 2007 - Ostrzeszów , Piknik: Iowa Super Soccer, Blue Raincoat, More Than Three
IV Edycja - 2008 - Ostrzeszów, Kawiarnia Baszta: Let The Boy Decide, New Century Classics, Old Time Radio
V Edycja - 2009 - Ostrzeszów, Kawiarnia Baszta : Pensao Listopad, 3moonboys, Let The Boy Decide, Gentlemenel
VI Edycja - 2010 - Ostrzeszów, Kawiarnia Baszta: Plum, Indigo Tree, The Kurws oraz DJ Cannon
VII Edycja - 2011 - Ostrzeszów, Kawiarnia Baszta: Low-Cut, Bad Light District, Turnip Farm i DJ Konrad Wolf
VIII Edycja - 2012 - Ostrzeszów, Kawiarnia Baszta: Turnip Farm, Superhalo, Ed Wood, 10000Szelek, Low-Cut i NieMaToTamto
Kontakt: borowka.music@gazeta.pl, low.cut.team@gmail.com
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama