- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Szkolili kępińskich funkcjonariuszy

W dniach 14 i 15 marca 2013 roku kępińscy i ostrzeszowscy policjanci szkolili się pod okiem instruktorów – komandosów Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z Poznania

Szkolenia takie przeprowadzane są przynajmniej raz na kwartał. Podczas szkoleń policjanci mogą doskonalić umiejętności strzeleckie, a także taktyczne i techniczne rozwiązania dotyczące działań w terenie, wejść do pomieszczeń, obezwładniania i zatrzymywania osób niebezpiecznych albo uzbrojonych w różnych sytuacjach taktycznych.

Grupa Realizacyjna w Kępnie istnieje od 2002 roku. W tej chwili należy do niej siedmiu policjantów, na co dzień pracujących w różnych pionach kępińskiej komendy. Dwudniowy program z instruktorami SPAP-u (Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji) obejmował ćwiczenia na strzelnicy z bronią krótką i pistoletami maszynowymi oraz taktykę działań specjalnych w pomieszczeniach. Wspólnie z kępińskimi funkcjonariuszami ćwiczyli także policjanci z Ostrzeszowa. Aby zostać członkiem Grupy Realizacyjnej trzeba posiadać odpowiednie predyspozycje psychiczne i fizyczne. Należy się wykazywać dużą odporność na stres, odpowiedzialnością i umiejętnością współdziałania w grupie. Dobrze widziane są tutaj wszelkie dodatkowe umiejętności, takie jak choćby znajomość technik walki i samoobrony, nurkowanie, wspinaczka, strzelectwo oraz innego rodzaju sporty ekstremalne.

Grupa Realizacyjna uczestniczy w zatrzymaniach osób, które są najbardziej niebezpieczne i podejrzane o dokonanie najcięższych kategorii przestępstw. W ostatnich latach były to przede wszystkim zatrzymania członków grup narkotykowych, a także osób podejrzanych o dokonanie rozbojów, kradzieży rozbójniczych i napadów na placówki handlowe.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama