- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Trzcinica: Nowy budynek biblioteki gminnej

  • Źródło: www.trzcinica.com.pl
    Źródło: www.trzcinica.com.pl
23 sierpnia 2013 r. w Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie w sprawie budowy nowego obiektu biblioteki gminnej w Trzcinicy. W spotkaniu uczestniczył Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, Renata Gość – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, Skarbnik Gminy Grzegorz Baraniak oraz inspektor Bronisław Zataj

Przedmiotem spotkania było ustalenie źródeł finansowania, w tym pochodzącego z dotacji zewnętrznej, jak również środków gminy Trzcinica. Ustalono harmonogram prac, termin ogłoszenia przetargu oraz termin zakończenia dwóch etapów inwestycji.

Wniosek o dofinansowania zadania w ramach Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet „Biblioteka+. Infrastruktura bibliotek” złożony przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Trzcinicy został pozytywnie rozpatrzony, otrzymał ostateczną akceptację Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego uzyskując dofinansowanie w wysokości 1.653.554,00 zł, natomiast uzupełniające środki gminy Trzcinica szacowane są na około 400.000,00 zł. Opracowanie wniosku, jak również realizacja inwestycji jest możliwa dzięki ścisłej współpracy wójta i pracowników gminy z dyrektorem biblioteki.

Programu Wieloletniego Kultura+ Priorytet „Biblioteka+. Infrastruktura bibliotek” jest uchwalonym przez Radę Ministrów wieloletnim programem rządowym na lata 2011-2015.

Priorytet „Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek” realizuje pierwszy cel szczegółowy Programu Wieloletniego Kultura+ jakim jest wzmocnienie potencjału i roli gminnych bibliotek publicznych dla których organizatorem założycielskim jest gmina. Priorytet ma na celu przekształcenie bibliotek gminnych w nowoczesne centra dostępu do wiedzy, kultury oraz ośrodki życia społecznego. Nowy budynek biblioteki gminnej będzie stanowić wydzieloną część budynku wielofunkcyjnego, przyległego do nowo wybudowanego przedszkola w Trzcinicy. Termin zakończenia realizacji inwestycji planuje się na koniec 2015 r.

Operatorem Priorytetu „Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek” jest Instytut Książki.

Źródło: www.trzcinica.com.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama