Trzcinica: Spektakl teatralny promujący czytelnictwo - Kępno - Kepnianie.pl
- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Trzcinica: Spektakl teatralny promujący czytelnictwo

1 grudnia 2015 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy odbył się spektakl promujący czytelnictwo „Ostatnia książka świata". Widzami przedstawienia teatralnego było 80 dzieci z klasy II i III Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Trzcinicy wraz z nauczycielami

Spektakl „Ostatnia książka świata" to przedstawienie pokazujące co by się stało, gdyby zabrakło książek - wrót do świata wyobraźni. Właśnie do takiej ponurej krainy trafił nasz bohater, niezwykle oczytany chłopiec z walizką, w której znajduje się Ostatnia Książka Świata. Pewnego wieczoru babcia czytała Markowi przed snem opowieść o krainie, w której nie ma ani jednej książki, ponieważ zniknęły one w niewyjaśnionych okolicznościach. Kiedy chłopiec zasnął, przeniósł się do tej krainy, gdzie spotkał Tygrysa Ykhymę. a ten pokazał mu Ostatnią Książkę Świata i opowiadał o tym, że czytanie książek jest wspaniałym zajęciem. Nie tylko rozwija naszą wyobraźnię, ale również przenosi nas do magicznego świata. Tygrys jednak zechciał posiąść Książkę na własność, a Marek nie chciał jej oddać. Ykhama uwięził chłopca. Wówczas do akcji wkroczył Miś Kryspin - na co dzień pluszowy towarzysz chłopca i podjął próbę uwolnienia Marka. Czy próba się powiodła i czy Tygrysa udało się sprowadzić na dobrą drogę? Tego wszystkiego dowiedziały się dzieci podczas spektaklu: ,,Ostatnia Książka Świata", zaprezentowanego przez aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa.

Po zakończeniu spektaklu dzieci za aktywne włącznie się do inscenizacji zostały nagrodzone słodkim upominkiem, wręczonym przez Renatę Gość - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy oraz Agnieszkę Kałkę - bibliotekarza GBP w Trzcinicy. Natomiast aktorzy otrzymali od młodych widzów duże serca z piernika.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama