Trzcinica: Wystawa w bibliotece - Kępno - Kepnianie.pl
- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Trzcinica: Wystawa w bibliotece

Do końca czerwca br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy można oglądać wystawę papieskich medali i numizmatów

Wystawa limitowanych kolekcji pamiątkowych papieskich medali numizmatycznych, zorganizowana w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy z okazji 1050-tej rocznicy Chrztu Polski, cieszy się dużym zainteresowaniem.

W skład przekazanych bibliotece kolekcji wchodzą emisje przedstawiające popiersia najważniejszych Ojców Świętych, a na rewersach widnieją sylwetki rzymskich kościołów. Wielcy Papieże w Historii Kościoła” to kolekcja przedstawiająca popiersia najważniejszych Papieży w historii Kościoła z XX wieku, łącznie z Apostołem Piotrem, pierwszym papieżem w historii Kościoła oraz Papieżem Benedyktem XVI. Papieże ci, współokreślali w decydującym stopniu minione wieki i wywarli trwałe piętno na wizerunku światowej religii. Natomiast w skład kolekcji „Papieże XIX wieku” wchodzą numizmaty przedstawiające papieży XIX wieku – od Piusa VII do Leona XIII. Papieże ci żyli w wieku ruchów narodowych i konfliktów społecznych, utrzymując przy tym decydujący głos. Na trwałe przyczynili się do ukształtowania swoich czasów i oblicza światowej religii.

Na wystawie można także zobaczyć kolekcje medali i numizmatów Papieża Jana Pawła II, które na czas ekspozycji udostępnił ks. kan. Wiesław Cieplik, proboszcz Parafii w Trzcinicy.

Trzci W wydarzeniu otwarcia wystawy, 13 marca br. uczestniczyło wiele osób chcących bliżej przyjrzeć się kolekcjom. Od tego czasu zainteresowanie wyeksponowanymi numizmatami papieskimi nie zmalało. Wśród zwiedzających są mieszkańcy gminy, uczniowie ze szkół z terenu Gminy Trzcinica, a także pasjonaci numizmatów. Ekspozycję można oglądać do końca czerwca br.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama