- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Turystycznie przez Kępno

Miasto i Gmina Kępno szczyci się licznymi zabytkami, które są pamiątkami po minionych latach. Warto poświęcić trochę czasu na poznanie walorów turystycznych i kulturowych tych obszarów oraz historii przodków i tradycji, która wciąż kultywowana jest przez mieszkańców Ziemi Kępińskiej

Aby przedstawić miejsca wyjątkowe, zarówno pod względem przyrodniczym, kulturowym, jak i historycznym, gmina Kępno wydała publikacje w postaci: mapy turystycznej, przewodnika turystycznego oraz folderów promocyjno-informacyjnych. Publikacje te wydane zostały w ramach realizowanego przez gminę Kępno projektu pn. „Turystycznie przez Kępno”, który dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach oś 4 LEADER PROW na lata 2007-2013.

Publikacje te pokazują Kępno jako miasto mające do zaoferowania zarówno możliwości zwiedzania ciekawych miejsc, jak również aktywnego spędzania czasu. W naszej gminie każdy znajdzie coś dla siebie. Amatorzy aktywnego wypoczynku skorzystają z informacji o nowo wybudowanych obiektach sportowych, m.in. boiskach, kortach tenisowych, skateparku czy siłowni zewnętrznej, a także o dobrze oznakowanych trasach rowerowych i pieszych. Dla miłośników historii przygotowaliśmy informacje o najważniejszych miejscach, zabytkach w gminie Kępno, ciekawej ofercie kulturalnej. Tych, którzy lubią dobrze zjeść zapraszamy do skosztowania smakołyków naszej regionalnej kuchni. Informacje o restauracjach, hotelach i gospodarstwach agroturystycznych można znaleźć w folderze „Gdzie dobrze zjeść i wypocząć”.

Głównym celem projektu było ukazanie walorów turystycznych gminy Kępno poprzez opracowanie i wydanie folderów, przewodnika turystycznego wraz z mapą turystyczną gminy, a także podniesienie atrakcyjności turystycznej, rekreacyjnej i inwestycyjnej obszarów wiejskich oraz promocja obszaru poprzez wydanie i upowszechnianie materiałów promocyjno-informacyjnych.

Publikacje są bezpłatne i dostępne w Kępińskim Ośrodku Kultury przy ul. Sikorskiego 3, w Kępińskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Walki Młodych 9 oraz w Urzędzie Miasta i Gminy w Kępnie, ul. Ratuszowa 1, w Wydziale Promocji, Informacji, Kultury i Sportu.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama