- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Uczeń Zespołu przy Sienkiewicza drugi w Wielkopolsce

20 kwietnia 2012 r. w Kościelcu koło Koła odbył się XII Finał Wielkopolskiego Konkursu ,,Nasza Europa”.

Na konkursie powiat kępiński reprezentowało dwóch uczniów: Konrad Pawlik z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 oraz Bartłomiej Mierzchała, uczeń Technikum Ekonomicznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie. Do trudnej i zaciętej rywalizacji konkursowej stanęli reprezentanci około 30 powiatów z całej Wielkopolski wyłonieni we wcześniejszych eliminacjach szkolnych i powiatowych. Po teście sprawdzającym wiadomości dotyczące funkcjonowania i rozwoju Unii Europejskiej oraz instytucji europejskich wyłoniono finałową ósemkę uczniów z najwyższymi notami, którzy wzięli udział w części ustnej finału, w której przed komisją konkursową odpowiadali na wylosowane pytania. Ostatecznie Bartłomiej Mierzchała z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 zajął II miejsce w Wielkopolsce.

Wszyscy uczniowie najlepszej ósemki otrzymali upominki i nagrody ufundowane przez organizatorów tegorocznego finału – Starostwo Powiatowe w Kole i Urząd Miejski w Kole. Dodatkowo trzech najlepszych uczniów otrzymało zaproszenie do Brukseli, które ufundował Filip Kaczmarek poseł do Parlamentu Europejskiego. Warto dodać, że głównym organizatorem i pomysłodawcą konkursu jest Wielkopolskie Towarzystwo Samorządowe z Konina, któremu przewodniczy senator Ireneusz Niewiarowski.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama