Upamiętnili powrót Ziemi Kępińskiej do Macierzy - Kępno - Kepnianie.pl
- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Upamiętnili powrót Ziemi Kępińskiej do Macierzy

We wtorek, 17 stycznia br., obchodzono kolejną rocznicę jednego z ważniejszych wydarzeń dla naszego terenu. W tym roku mijają 92 lat od powrotu Ziemi Kępińskiej do Polski.

Dzisiaj na kępińskim Rynku odbyły się obchody uroczystości związanej z przyłączeniem Kępna do Polski. O godzinie 12.00 zabrzmiały strażackie syreny, po których odśpiewano hymn państwowy.

Jak co roku przed Pomnikiem zebrały się poczty sztandarowe oraz delegacje władz samorządowych, kępińskich organizacji i instytucji. Zgromadzeni złożyły kwiaty pod Pomnikiem oraz tablicą pamiątkową. Po wystąpieniu Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Anieli Kempa, która przypomniała historię tamtych dni, zebrani udali się do Kina Sokolnia, gdzie odbyła się akademia przegotowana przez uczniów Gimnazjum Nr 1 w Kępnie. Ostatnim punktem programu było uroczyste otwarcie ulicy Tysiąclecia.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama