- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

W Gminie Trzcinica rozpoczęto wypoczynek letni

W Gminie Trzcinica wzorem ubiegłych lat rozpoczęto wypoczynek letni. Pierwszą formą był wypoczynek letni dla dzieci w Przedborowie. Program wypoczynku obejmował prowadzenie zajęć profilaktyczno - wychowawczych, które umożliwią integrację grupy, rozwijanie kompetencji społecznych i pozytywne wzmacnianie zdolności emocjonalnych u dzieci. Wypoczynek ten organizowany był przez Caritas Diecezji Kaliskiej w ramach „Wakacyjnej Akcji Caritas 2016”. O transport dzieci na miejsce wypoczynku zadbała Gmina Trzcinica, która sfinansowała przejazd autobusu.

Dzieci z Zespołów Szkół w Trzcinicy i w Laskach mogły również skorzystać z wycieczki do Byczyny w dniach 19. i 20. lipca sfinansowanej przez Gminę Trzcinica. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić Średniowieczny Gród Rycerski oraz zobaczyć pokaz średniowiecznego rzemiosła. Łącznie w wycieczkach uczestniczyło 112 dzieci. 10 lipca 20 osób z terenu Gminy Trzcinica wyjechało na 15 - dniowy turnus do Wielenia na Pojezierzu Leszczyńskim. Wypoczynek organizowany jest w ramach Gminnego Programu Profilaktycznego. W ramach wyjazdu zaplanowano wiele atrakcji takich jak: turystyka rowerowa, kajakowa, zajęcia tematyczne i inne. Turnus potrwa do 24 lipca.
W najbliższym czasie planowany jest także wypoczynek dla 8 dzieci z terenu Gminy Trzcinica, finansowany w oparciu o środki Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu. Będzie to wyjazd do Polanicy Zdrój w terminie od 16. do 29 sierpnia 2016 roku. Obecnie odbywają się również wakacyjne dyżury przedszkoli – w miesiącu lipcu dyżur pełni Przedszkole Samorządowe w Trzcinicy, natomiast w sierpniu – w Laskach Wszystkie dzieci i młodzież zapraszamy również do korzystania z oferty czytelniczej obu bibliotek – zarówno w Trzcinicy jak i Laskach.
Jak dodaje Wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik: Cieszę się z tego, że udało się zorganizować dla dzieci z Gminy Trzcinica różnorodne formy wypoczynku, w tym wyjazdowe. Wyjechało lub wyjedzie w różne miejsca około 160 dzieci.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama