Walne zebranie w OSP Perzów - Kępno - Kepnianie.pl
- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Walne zebranie w OSP Perzów

1 lutego odbyło się walne zebranie członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Perzowie. W jego trakcie podsumowano działalność jednostki w 2013 roku. Przedstawiono m.in. sprawozdanie z działalności, sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie komisji rewizyjnej. Druhowie przedstawili także plan działania na rok 2014

OSP Perzów to najaktywniejsza jednostka na terenie gminy Perzów, wpisana do krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego podejmuje najwięcej interwencji w ciągu roku.

Zgodnie z danymi przedstawionymi w trakcie zebrania, jednostka była łącznie wzywana do 50 działań o charakterze ratowniczo – gaśniczym. Większość z nich – 41 wyjazdów, to interwencje na terenie gminy Perzów. Największą grupę stanowią tu miejscowe zagrożenia - 18 wyjazdów, wypadki drogowe 11 zdarzeń i pożary – 10 zdarzeń.

Druhowie wzywani byli również do działań poza gminą Perzów, takich sytuacji odnotowano 8, najczęstszą przyczyną interwencji były pożary. Jednostka OSP Perzów, to nie tylko działania o charakterze ratowniczym, ważną część aktywności druhów stanowią akcje prewencyjne, praca z młodzieżą, udział w zawodach czy pomoc w lokalnie organizowanych przedsięwzięciach społecznych. Druhowie niezmiernie chętnie prowadzą zajęcia z najmłodszymi z zakresu edukacji pożarniczej, jednocześnie promując swoją działalność zachęcając kolejne pokolenia do udziału w codziennym życiu jednostki. Dobrym przykładem takich praktyk, są obecnie realizowane warsztaty w ramach ferii zimowych.

Zebranie sprawozdawcze to również podziękowania i gratulacje dla najaktywniejszych druhów. W tym roku miano najaktywniejszego strażaka i pamiątkową statuetkę wręczono druhowi Zygmuntowi Jasiakowi, który wiedzie prym w strażackich statystykach. Łącznie tylko w 2013 roku poświecił ponad 78 godzin na udział w akcjach gaśniczo - pożarniczych. W tego typu statystykach nikt nie wykazuje jednak całości godzin, które druhowie poświęcają na prace porządkowe, utrzymanie sprzętu pożarniczego czy akcje szkoleniowo-informacyjne związane z OSP.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama