Wrócili z praktyk w Niemczech - Kępno - Kepnianie.pl
- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Wrócili z praktyk w Niemczech

  • Uczniowie podczas jednej <br /> z licznych wycieczek
    Uczniowie podczas jednej
    z licznych wycieczek
Uczniowie Technikum nr 1 w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie wrócili z rolniczych praktyk w Niemczech

30 września br. uczniowie klasy IV Technikum nr 1 w zawodzie technik architektury krajobrazu wrócili z trzymiesięcznej praktyki rolniczej realizowanej w Niemczech na terenie landu Dolna Saksonia. Żaneta Kulok, Daria Pierecka, Agnieszka Wróbel i Łukasz Lenort po kilkudniowym szkoleniu w Ośrodku Szkoleniowym dla Techniki Rolniczej DEULA w Nienburgu zostali skierowani do gospodarstw rolniczych i ogrodniczych. Przez trzy miesiące uczniowie zapoznawali się z nowoczesnymi urządzeniami, technikami upraw ekologicznych i nowatorskimi metodami organizacji, poznali realia niemieckiego rynku pracy, zdobyli doświadczenia zawodowe.

Aspekt zawodowy – to jedna strona praktyk. Druga – to poznanie kultury, obyczajów i różnych form spędzania wolnego czasu w kraju sąsiadów, nawiązanie kontaktów z rówieśnikami z różnych stron Polski, Niemiec, a także innych krajów, np. z Hiszpanii, Argentyny, Brazylii, Kazachstanu i Ukrainy. Jednakże największą korzyścią wyjazdu było przełamanie bariery językowej i doskonalenie umiejętności z zakresu komunikacji bezpośredniej.

Organizatorzy wymiany zadbali także o stronę kulturalno- rozrywkową. W pierwszym tygodniu pobytu uczniowie zwiedzili Autostadt Wolfsburg – 25-hektarowy park mobilności, natomiast na zakończenie mieli okazję bawić się w Heide Parku.

Praktyki zagraniczne są doskonałą lekcją dorosłości i trampoliną do startu w życie zawodowe. Uczestnicy z entuzjazmem wspominają ostatnie trzy miesiące, zachwycają się gościnnością i otwartością rodzin niemieckich, a młodszych kolegów zachęcają do nauki języków obcych i skorzystania z szansy udziału w praktykach w przyszłym roku.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama