Zaprezentowali się w Rokosowie - Kępno - Kepnianie.pl
- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Zaprezentowali się w Rokosowie

Członkowie Stowarzyszenia Pomocy Chorym Onkologicznie „Zielony Parasol” z Kępna nie zwalniają tempa! Aplikują o środki zewnętrzne, realizują projekty i uczestniczą w różnorodnych inicjatywach i imprezach. Kolejną udaną wyprawą, która zaowocowała nowymi znajomościami i doświadczeniami, a jednocześnie była okazją do promocji działań kępińskiego Stowarzyszenia, był udział w Targach Organizacji Pozarządowych, które zostały zorganizowane w Rokosowie przez Stowarzyszenie Instytut Zachodni w trakcie cyklicznej imprezy „Konie i Powozy”.

W dniach 8 - 9 czerwca 2013 roku już po raz dziewiąty odbyła się impreza „Konie i Powozy” w Rokosowie. Głównym organizatorem tego przedsięwzięcia jest Ośrodek Integracji Europejskiej w Rokosowie przy współudziale Związku Hodowców Koni Wielkopolskich i Producentów Powozów Konnych z rejonu Gostynia. Instytucje te współdziałają corocznie przy organizacji imprezy z wieloma podmiotami gospodarczymi z regionu.

Publiczności nie zniechęciła deszczowa pogoda i jak co roku prawdziwe tłumy podziwiały wyścigi zaprzęgów konnych, konkurs zręczności powożenia i widowiskowy maraton. Galę wieczorną rozpoczął koncert orkiestry dętej wraz z mażoretkami, a wyjątkową atrakcją tegorocznej imprezy był Teatr Ognia „Z głową w chmurach”. Zwieńczeniem sobotnich atrakcji był koncert Gienka Loski. W niedzielę natomiast odbyła się Regionalna Wystawa Koni, podczas której zaprezentowano ok. 70 wierzchowców. Odbył się także pokaz mody biskupiańskiej.

Nowością podczas tegorocznej imprezy w Rokosowie było połączenie jej z Targami Organizacji Pozarządowych, organizowanymi przez Stowarzyszenie Instytut Zachodni w ramach projektu „Działamy Razem 3”. Jest to przedsięwzięcie mające na celu wsparcie instytucji sektora NGO z Wielkopolski, obejmujące między innymi szkolenia kompetencji pomocnych w prowadzeniu podmiotów ekonomii społecznej. Szkolenia te odbywają się w Ośrodku Integracji Europejskiej w Rokosowie regularnie, raz lub dwa razy w miesiącu. Podczas Targów Organizacji Pozarządowych mieli okazję zaprezentować się uczestnicy projektu – organizacje pozarządowe z terenu całej Wielkopolski. Każda z nich pokazała się z jak najlepszej strony – począwszy od częstowania zwiedzających produktami lokalnymi, poprzez badanie krwi, a skończywszy na warsztatach wytwarzania biżuterii.

Wśród wystawców znalazły się dwie organizacje z Kępna – Stowarzyszenie „Zielony Parasol” dzieliło bowiem swoje stoisko z zaprzyjaźnionym Stowarzyszeniem Kulturalnym „EURO-ART”.

Pierwszego dnia Targów na o promocję Stowarzyszenia Pomocy Chorym Onkologicznie z Kępna zadbali jego członkowie: Jan Bendziński i Kazimierz Kłobus pod przewodnictwem Pani Prezes Haliny Michalak. Reprezentacja „Zielonego Prasola” prezentowała materiały informacyjne dotyczące działań samego Stowarzyszenia i propagujące wiedzę na temat różnych aspektów życia z chorobą nowotworową, ale też udowodniła, iż jej członkowie mogą pochwalić się szerokimi zainteresowaniami i ciekawymi pasjami. Na stoisku znalazły się kolekcje monet i medali zbierane przez Jana Bendzińskiego, w tym okolicznościowa limitowana seria monet emitowanych w hołdzie największym Polakom oraz limitowana seria poświęcona w całości sylwetce Jana Pawła II. Pan Jan zaprezentował też zabytkowe przedmioty, wśród których znalazły się naczynia wykonane z miedzi. W niedzielę natomiast do kolegów dołączyło kolejnych 5 członkiń Stowarzyszenia. Panie zaprezentowały wykonane przez nie na szydełku cudeńka – serwetki, serwety i obrusy a nawet szydełkową sukienkę, która wzbudziła ogromne zainteresowanie, szczególnie u przedstawicielek płci pięknej.

Pobyt w Rokosowie stał się fantastycznym sposobem na promocję Stowarzyszenia i jego celów oraz na integrację ze środowiskiem wielkopolskich organizacji pozarządowych. Po raz kolejny członkowie „Zielonego Parasola” udowodnili innym, ale również sobie, że aktywność i pasja pomagają w nawet najtrudniejszych chwilach i w walce z chorobą.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama