Złote i Diamentowe Gody w gminie Baranów - Kępno - Kepnianie.pl
- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

Złote i Diamentowe Gody w gminie Baranów

  • www.baranow.pl
    www.baranow.pl
  • www.baranow.pl
    www.baranow.pl
W czwartek, 4 października br., w budynku wielofunkcyjnym na Osiedlu Murator w Baranowie, odbyła się uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie.

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej małżonkowie:

Maria i Henryk Juraszkowie,
Kazimiera i Stanisław Grzelakowie,
Elżbieta i Tadeusz Kokocińscy,
Janina i Kazimierz Kwijasowie,
Stanisława i Jan Michalscy,
Renata i Konrad Modrzyńscy,
Maria i Józef Poślednikowie,
Zofia i Jan Poźniakowie,
zostali odznaczeni „Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.”

Poza tym trzy pary - Państwo Leokadia i Jan Rakowie, Władysława i Jan Urbańscy oraz Państwo Kazimiera i Franciszek Wróblowie - 10 lat temu obchodzili uroczystość Złotych Godów a w tym roku świętowali Diamentowe Gody tj. 60 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego.

-Nie sztuką jest pokochać, sztuką jest wytrwać – powitała dostojnych Jubilatów Sylwia Adamska - kierowniczka USC w Baranowie. - Dziś mija 50 lat od chwili, kiedy związaliście się węzłem małżeńskim, przyrzekając sobie nawzajem dozgonną miłość i wiarę, szacunek i przyjaźń. Składaliście sobie z ufnością przyrzeczenie, że będziecie dzielić razem chwile dobre i złe, wspomagać się wzajemnie w chwilach ciężkich i cieszyć się wspólną radością. Te wspólne 50 lat to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie.

- Jeśli ktoś wytrwał pół wieku w małżeństwie i nie uległ pokusie łatwych rozwiązań, dokonał wielkiej sztuki. Zgromadził prawdziwy skarbiec czynów wielkich i małych i uformował swoje człowieczeństwo tak, że może mierzyć się z różnymi przeciwnościami losu - zwróciła się do zebranych wójt Baranowa Bogumiła Lewandowska-Siwek.

- Codziennej trosce o dom i chleb, o dobre wychowanie i wykształcenie dzieci, o sprawiedliwość i uczciwość w życiu publicznym, oddaliście Państwo swoje najlepsze lata. Dziś, dziękując Wam za to, wyrażam swój podziw i uznanie i życzę jak najlepszego zdrowia, pogody ducha oraz życzliwej opieki najbliższych na wiele następnych lat – powiedziała Anna Brust przewodnicząca Rady Gminy. Swoje życzenia dołączyli również ks. Jerzy Kondal, ks. Dariusz Woźniak, sekretarz Gminy Marek Potarzycki oraz skarbnik Gminy Marzena Żłobińska.

www.baranow.pl
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama