- Informacja -
- Reklama -
- Informacja -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -
Dyżury aptek:
Apteka "Na Zdrowie" w Kępnie
ul. Warszawska 30
tel. 62 599 30 81
Partnerzy
Akademia Piłkarska Reissa Kępiński Ośrodek Kultury KKS Polonia Kępno Gminny Ośrodek Kultury w Perzowie Kepnosocjum.pl
Sonda:
Czy planujesz wyjechać na urlop w tym roku?
Newsletter:

ZSP w Słupi do likwidacji

Na wczorajszej sesji Rady Powiatu Kępińskiego, radni podjęli jedną z najtrudniejszych decyzji w swojej kadencji. Stosunkiem głosów 12 za, 4 przeciw została podjęta uchwała w sprawie zamiaru likwidacji Technikum wchodzącego w skład ZSP w Słupi pod Kępnem.

Zamiar likwidacji ZSP w Słupi pod Kępnem był już sygnalizowany latem 2011 roku. Wstępnie proponowano by szkoła w Słupi była stopniowo wygaszana, jednakże analiza założeń z czerwca ubiegłego roku wykazała, iż jest to wariant nie do przyjęcia.

Zdaniem starosty Włodzimierza Mazurkiewicza argumentami, przemawiającymi na rzecz likwidacji szkoły w Słupi są: niż demograficzny, położenie szkoły, wymieranie kierunków rolniczych oraz topniejące subwencje na oświatę.

W skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Słupi wchodzi 6 szkół, z czego tylko w Technikum prowadzone jest obecnie kształcenie. Do pozostałych szkół nie wykonano od kilku lat naboru i wraz z opuszczeniem ich przez ostatnie roczniki przestały prowadzić kształcenie. W chwili obecnej do Technikum w Słupi uczęszcza 266 uczniów, z czego 56 do klas pierwszych, 58 do klas drugich, 81 do klas trzecich i 71 do klas czwartych. Porównując koszt kształcenia uczniów w poszczególnych szkołach, powiat wyliczył, że średni koszt kształcenia w ZSP nr 1 oraz ZSP nr 2 to ok. 6.000 zł na ucznia rocznie. W przypadku ZSP w Słupi pod Kępnem jest to wydatek rzędu 10.500 zł na ucznia rocznie.

Łącznie w szkołach ponadgimnazjalnych w 2004 roku uczyło się 3170 uczniów, w chwili obecnej jest ich 2276 i ta sytuacja w kolejnych latach będzie się pogarszać.

Likwidacja szkoły ma nastąpić z dniem 31 sierpnia 2012 roku. Jednocześnie od 1 wrześnie bieżącego roku dotychczasowe kierunki kształcenia zostaną przeniesione do pozostałych placówek powiatu kępińskiego. Uczniowie, którzy w dniu likwidacji nie ukończą szkoły w Słupi będą kontynuować naukę w dotychczasowych zawodach: technik informatyk, technik architektury krajobrazu, technik organizacji reklamy w Technikum nr 1 w ZSP nr 1 w Kępnie, natomiast w zawodach technik rolnik i technik agrobiznesu w Technikum nr 2 w ZSP nr 2 w Kępnie.
 
Dodaj link do:www.wykop.plwww.facebook.com

Komentarze

Redakcja portalu Kepnianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.
MENU:
WAŻNE:
KONTAKT
tel.: 785 210 310
e-mail: kontakt@kepnianie.pl
REKLAMA:
Sprawdź naszą ofertę:
Reklama